İptal ve İade Politikası

İptal ve İade Politikası

MADDE 1: Cayma Hakkı ve İade Politikası

1.1 Video ve Podcast Satın Alımı

Sözleşme konusu ürün, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun esas alınarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/1(ğ) hükümleri doğrultusunda, ELEKTRONİK ORTAMDA ANINDA İFA EDİLEN HİZMETLER VEYA TÜKETİCİ KONUMUNDAKİ ALICI’YA ANINDA TESLİM EDİLEN GAYRİMADDİ MAL NİTELİĞİNDE OLDUĞUNDAN, ALICI’NIN CAYMA HAKKI BULUNMAMAKTADIR.

1.2 Canlı Yayın Satın Alımı

Platform üzerinden sunulan hizmetin canlı yayın satışına ilişkin olması durumunda; cayma hakkı aşağıdaki şekilde kullanılabilecektir;

Canlı yayına 48 (kırk sekiz) saatten fazla bir zaman varsa, ALICI cayma hakkını Platform üzerinden “Gösterge Paneli” kısmında, “Destek” bölümünden bizlerle iletişime geçip, aracı hizmet sağlayıcı TECHMA Yazılım ve Elektronik Teknoloji AR-GE A.Ş.’ye yapacağı bildirim ile sona erdirebilir. Bu durumda ALICI’ya sadece Platform üzerinden yaptığı ödemenin %88’i iade edilecektir. 

Canlı yayına 48 (kırk sekiz) saatten daha az bir süre var ise ALICI’nın gerçekleştirmiş olduğu satın alımı ile ilgili cayma hakkını kullanma imkanı yoktur.

MADDE 2: İptal Politikası

2.1 Satıcının İptali

SATICI, tarafların iradesi dışında gelişen, önceden öngörülemeyen ve tarafların borçlarını yerine getirmesini engelleyici ve/veya geciktirici hallerin oluşması gibi mücbir sebepler halleri nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI da siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini SATICI’dan talep etme hakkını haizdir. ALICI tarafından siparişin iptal edilmesi halinde ALICI’nın nakit ile yaptığı ödemelerde, ürün tutarı 14 (ondört) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 14 (ondört) gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. ALICI, SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasına ilişkin ortalama sürecin 2 (iki) ila 3 (üç) haftayı bulabileceğini, bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI’nın hesaplarına yansıması halinin tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’yı sorumlu tutamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

GDPR

Web siteleri genellikle tarayıcınızdan bilgi toplar ve bu bilgileri tanımlama bilgileri şeklinde saklar. Bu bilgiler, size daha kişiselleştirilmiş bir web deneyimi sunmak veya siteyi düzgün çalıştırmak için kullanılabilir. Bu bilgiler sizi doğrudan tanımaz, ancak web deneyiminizi etkileyebilir. Bazı tanımlama bilgilerini engelleyebilirsiniz, ancak bu, site deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebilir.